zespół ADHD
  zdrowe mięśnie i    stawy
  zanim pomyślisz o wyjściu na plażę...
  alergie...
  piękna sylwetka- piękne ciało
  Jak odżywić skórę
  kobieta w kwiecie  wieku
  walka z cukrzycą
  aloes MSM GEL
  o mądrym przewidywaniu
Publikacje
 

Piękna sylwetka - piękne ciało

Cellulit -co to takiego?
 

   Nierównomierne zgrubienia i bruzdy, nieładna skóra o gąbczastej konsystencji, występująca na zewnętrznej stronie ud, tak dalece przypomina skórkę pomarańczy, że dolegliwość tę nazwano zespołem skórki pomarańczowej. Początkowo sądzono, że jest to rodzaj reumatycznego zapalenia, stąd termin cellulitis (końcówka "itis" określa właśnie stan zapalny).

   Powstaje w wyniku odkładania się w komórkach tłuszczowych nieodtransportowanych produktów końcowych przemiany materii. Jeśli podskórna tkanka łączna jest zbyt luźna i osłabiona, nie zapewnia dostatecznie sprawnego oczyszczania i rozmaite odpady metaboliczne, zamiast zostać usunięte, gromadzą się pod skórą, powodując powstawanie lokalnych stanów zapalnych.

   Przyczyną cellulitu są: źle funkcjonujący układ krążenia i układ limfatyczny, nieodpowiednia dieta, niedobory żywieniowe i siedzący tryb życia. Upośledzony układ krążenia nie pozwala na sprawną mikrocyrkulację - w efekcie brakuje odpowiedniej ilości tlenu i toksyny nie są wydalane. Gdy układ limfatyczny nie działa sprawnie, doprowadza to do zalegania w komórkach tłuszczowych toksyn i odpadów przemiany materii. Układ limfatyczny nie posiada własnego "urządzenia", które wspomagałoby przepływ limfy - pompą są dla niego mięśnie. Kiedy się nie ruszamy, nie działa pompa mięśniowa i właśnie wtedy produkty przemiany materii zatrzymują się w tkankach, co prowadzi do powstawania cellulitu.

Czy wiesz, że...

   Cellulit to problem typowy dla płci pięknej? Kobiety mają przeciętnie 1.75 raza więcej tłuszczu niż mężczyźni (u nas stanowi on 28.2%. masy ciała, a u panów tylko 18%). Badania potwierdziły, że kobieca tkanka podskórna przypomina plaster miodu - komórki tłuszczowe są przedzielone dosyć luźną tkanką łączną, co umożliwia rozciąganie się skóry w czasie ciąży.

Jak pozbyć się cellulitu?

   Czysty miąższ aloesowy potrafi bardzo sprawnie pomóc w walce z tą szpecącą dolegliwością. Składniki miąższu mają zdolność regulowania procesu przemiany materii nie tylko ogólnie, ale także miejscowo, np. w tkance podskórnej. Miąższ sprzyja oczyszczaniu tkanek z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Powinniśmy więc zacząć od picia Miąższu Aloe Vera , który wybitnie przyspieszy osiągnięcie pierwszych sukcesów tonizacji. Reguluje trawienie, usprawnia procesy metaboliczne, przyśpiesza oczyszczanie organizmu z toksyn i podnosi ogólną odporność. Miąższ Aloe Vera należy pić dwa - trzy razy dziennie w ilości od łyżki stołowej do pół szklanki. Jedną porcję najlepiej jest wypijać przed samą sesją tonizacyjną, a ostatnią tuż przed snem, gdyż wtedy miąższ znakomicie wspomaga naturalne procesy samooczyszczania organizmu.

   W produktach pielęgnacyjnych Aloesowego Zestawu Tonizującego, czystemu miąższowi towarzyszą aktywne wyciągi z bluszczu, tawuły, powojnika, morszczynu, skrzypu i pieprzu tureckiego, a także olejek imbirowy i cynamonowy. Wszystkie te substancje mają wlaściwości wybitnie jonizujące, a czysty miąższ aloesowy aloesowy wielokrotnie wzmacnia ich działanie oraz zapewnia transport do głęboko położonych tkanek.